Choď na obsah Choď na menu
 


Životné číslo 8

10. 10. 2010

Životné číslo 8

 

Ľudia, ktorí začínajú svoj život pod osobnou ročnou vibráciou čísla 8, budú mať životné číslo 8 a jeho vlastnosti budú môcť využívať po celý svoj život. Energia a sila osmičky je pre týchto ľudí veľkým prínosom a môže im v mnohých životných situáciách pomôcť. Životné číslo 8 dáva človeku prirodzené organizačné schopnosti, dar spoľahlivého úsudku a hlbšie pochopenie ľudskej podstaty. Títo ľudia sú v zásade konzervatívni, ale vytrvalí a húževnatí.

 

Osmička je číslom rovnováhy a karmy, zákonitosti príčiny a následku sa preto vyskytujú všade, kde sa objaví číslo osem. Životy ľudí ovplyvňovaných osmičkou môžu byť ako príčinou, tak i následkom, pretože osmička je najmocnejšia z čísiel. Prináša niektoré ponaučenia, predovšetkým to, že zneužitie moci môže mať niekedy vážne dôsledky.

 

Mnohé osmičky sa usilujú o hmotné zabezpečenie hromadením majetku, ale samotné bohatstvo im hlbšie uspokojenie ani pokoj neprinesie, pokiaľ sa nenaučia čerpať zo svojich duchovných zdrojov, aby to bolo v prospech ostatných. Dávanie a branie, príčina a následok – ľudia so životným číslom 8 nájdu trvalé šťastie a spokojnosť len vtedy, keď sa naučia túto rovnováhu uchovávať.

 

Číslo 8 je symbolizované planétou Urán. Je symbolom materiálneho postupu, je to číslo mocné.

Veľmi významnou vlastnosťou ľudí podliehajúcich vibračnému vplyvu čísla 8 je sila a zdatnosť. Sú schopní veľkých činov. Toto číslo v sebe skrýva všetky možnosti materiálneho úspechu. Tí, ktorí sú ovládaní jeho vibráciou, sa v obchodnom a priemyselnom svete dostávajú veľmi vysoko. Majú zvláštne nadanie hromadiť úspech za úspechom. Sú to pevní ľudia, nikdy nevynechajú vhodnú príležitosť. Človek tejto vibrácie myslí stále na to , ako posilniť vhodné podmienky. Do ničoho sa nevrhá slepo, nepostupuje neohrozene, naopak, pokračuje pomaly, ale vytrvalo, skúma každú fázu situácie. Títo ľudia sa osvedčujú ako výkonné orgány. Vedia nielen ako viesť vlastné záležitosti, dokážu taktiež viesť široké vrstvy. Nie sú skvelí, sú praktickí a majú neobyčajne zdravý rozum. Nepretržite sa o všetko zaujímajú. Hlavne o veci, s ktorými sa stretávajú. Žijú v prítomnosti, ale nezabúdajú na budúcnosť. Rýchlo odhadnú príležitosti, ktoré sa im naskytnú, a ľahko dokážu druhých priviesť k tomu, aby podporovali ich plány. Spoliehajú sa pritom na obmedzenú obrazotvornosť svojich spoločníkov. K druhým ľuďom sa chovajú vždy slušne. Keď im niekto pomáha, zaradia ho hneď do svojich plánov a hľadia tiež na jeho zisk. To je veľké tajomstvo ich úspechu, každú mechanickú zložku dokážu zaradiť do pracovného poriadku a udržovať maximum výkonnosti. Vidia ďalej než na špičku nosa. Vždy uvažujú vecne a systematicky. Ich pravá túžba je v organizovaní a uskutočňovaní plánov. Ich najvýznačnejšou výhodou je, že sa zakaždým dokážu presadiť. Všetko dosahujú rozhodnosťou a silou vôle. Všetko merajú materiálnou hodnotou, nie preto, že peniaze sú ich životným cieľom, ale preto, že túžia po sile a moci. Na bohatstvo hľadia ako na prostriedok k dosiahnutiu cieľa.

 

Slabosti

Číslo 8 síce znamená schopnosť úspechu a činu, avšak nie každý človek, ktorý podlieha jeho vibračnému vplyvu, je úspešný. Podmienky nie zakaždým dovoľujú, aby títo ľudia dosiahli svoj cieľ. Často sa im nepodarí prekonať ťažkosti vzniknuté medzi nimi a ľuďmi podobných schopností. U ľudí tejto vibrácie je ešte jedna príčina neúspechu. Sú to ich vady či špatné vlastnosti, ktoré si len zriedka uvedomujú. Hlavnou vadou, ktorou trpia ľudia tejto vibrácie, je nedostatok inšpirácie. Tá je obyčajne nahradená prezieravosťou, praktickým ponímaním budúcnosti, čo sa často omylom pokladá za inšpiráciu. Číslo 8 nikdy inštinktívne neskočí po vhodnej príležitosti, i keď je to niekedy jednoducho nutné. V dôsledku toho sú ľudia tohto typu predurčení zostať na určitom stupni a minúť sa z úspechom, keď okolnosti nie sú priaznivé. Ďalšou chybou osmičky je samoľúbosť. Stane sa, že odmietne všedné postupy a metódy postupu, pretože sa mu zdajú moc všedné, a pritom by mu pomohli k ďalšiemu pokroku. Mnohokrát sa jeho schopnosť presadiť zmení na panovačnosť, tým vyvolá nepriateľstvo a podlomí svoje sily, ktoré potrebuje k dosiahnutiu cieľa. Ďalšia chyba je priamym dôsledkom nedostatku inšpirácie. Je to prehnaná úspešnosť. Keď človek s vibráciou 8 dokázal veľa, má okamžite ďalekosiahlejšie úmysly, akonáhle však dosiahne vrchol, pocíti nedostatok iniciatívnych schopností, nevyhnutných k novým činnostiam, a je nútený voliť medzi špekulatívnou činnosťou alebo záhaľkou. Obe tieto cesty vedú k zániku a rozkladu. Sklon čísla 8 k panovačnosti tiež vedie k vrtošivosti, čo je nebezpečná chyba. Pokiaľ sa užitočne zúčastní konštruktívnej práce, ide všetko hladko, keď sa však dostane na rázcestie, je vždy nebezpečie, že zmení postup svojej činnosti a dá sa na nesprávnu cestu. Číslo 8 však len zriedka znamená zmenu, a preto si osoba podliehajúca tejto vibrácii nikdy neuvedomí, že odbočila zo správnej cesty a vydala sa zlým smerom.

 

Tendencie

 

Ľudia tejto vibrácie potrebujú predovšetkým rozvahu. Mali by si uvedomiť, že život je mnohotvárny a že snílkovia a vedci majú cieľ rovnako vysoký ako je túžba po moci a peniazoch. Mali by sa usilovať o rozmanitosť záujmov a nemali by sa zaujímať iba o veci týkajúce sa obchodu a peňazí. Tým, že si rozšíria svoj obzor a nájdu potešenie v rôznych veciach, vytvoria v sebe nadšenie, ktoré ich úzko pripúta k ľudskej existencii, a týmto spôsobom nadobudnú pohľad, ktorý ich ochráni pred neblahými chybami, ktoré sú často na ich úkor. Keď si udržia snahu postupovať určitým smerom a príliš veľkú váhu nebudú klásť na bohatstvo a moc, budú sa úprimne radovať z úspechu, žiť šťastne aj vtedy, keď nebudú schopní sa účinne zúčastniť života.

 

Životná cesta

 

Cieľ: realizovať sa konkrétne a zachovať si rovnováhu, vôľa k uskutočňovaniu túžob

Významné prednosti: odvaha, silný charakter, zmysel pre spravodlivosť a realitu.

Úskalia, ktorým sa treba vyhýbať: zneužívanie moci, útočnosť, alebo tvrdosť, neznášanlivosť.

 

Váš smer je cestou materiálna. Na vašej ceste budete mať mnoho príležitostí zbohatnúť. Peniaze budete vedieť využiť k posilneniu vašej moci a autority. Určite sa tiež stretnete s prekážkami ale vďaka vašej odvahe ich, chvalabohu, prekonáte. Zároveň dávajte pozor, aby ste vašej ctižiadosti nedovolili ovládnuť ostatné oblasti vášho života. Všetko sa kúpiť nedá. Keď si to neuvedomíte, všetko pokazíte a zostanete sám, nepochopený a zarmútený.

 

Často budete musieť násilne zmeniť smer alebo orientáciu. Váš vzostup bude vždy rýchly, až ohromujúci.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

John

(Smitha904, 19. 5. 2018 15:38)

Wow, this article is fastidious, my younger sister is analyzing these kinds of things, thus I am going to convey her. ddgdddfddkkedffg

Smutne

(Lubi, 20. 10. 2017 19:17)

Nasla som stastie v duchovne veci. Nikto ma k tomu odmalicka neviedol. Vec s rovnovahou - suhlas. :)
Mnohi z nas mozu byt silne materialne zalozeni, len na to aktualne nemaju prostriedky. Zaujimave.

NEsúhlas

(Paja, 16. 3. 2012 22:50)

To nieje pravda : "Váš smer je cestou materiálna."

Re: NEsúhlas

(dadyart, 5. 8. 2014 16:19)

Podrobnu numerologicku analyzu konkretneho človeka sa dozviete po úplnej analýze každého čísla v dátume.... to že s niečím nesúhlasite v opise tohoto životného čísla, to ešte neznamená, že je to nesprávne :), len možno to, že to akurát na vás neplatí..ale ešte môže... v živote sa stane mnohkrát niečo, čo by ste predtým úplne odmietol, život prináša všelijaké situácie, človek nikdy nevie :)

Re: NEsúhlas

(Dominik, 27. 4. 2017 19:12)

Ja tiež nežijem materiálne

NESÚHLAS

(Vvvvv, 17. 9. 2016 1:41)

úplná blbosť na mňa to vôbec nesedí

Suhlas

(Tatiana, 2. 5. 2015 18:21)

Ja suhlasim, mam za sebou aj obdobia vzostupov (superextra rychlich) a aj padov, a vzdy su tu vonkajsie udalosti, prisposobovanie sa okoliu, stretnutia s inymi osmickami,... Moj smer bol vzdy cestou materialna, ale v zmysle osmicky, nie v zmysle hromadenia a mamonarstva a vzdy pozeram aj na prospech ludi okolo mna. Penize su dolezite, ale nikdy nie na prvom mieste, a nikdy si ma nikto nekupil :) Som osmicka a som vahy, tie ma zjemnuju ale v prvom rade som clovek ;)

Suhlas

(Tatiana, 2. 5. 2015 18:25)

(rychlych - ak by niekomu oci trhalo :D)

ŽČ

(Peter, 5. 8. 2014 11:23)

Zdravím. Ja som životné číslo 35/8 ale toto čo píšete na začiatku že je to čislo mocné, síla a vytrvalosť tak to u mňa nejako nefunguje, neviem odkiaľ ste to nabrali nejak sa to nezhoduje so mnou.

Re: ŽČ

(dadyart , 5. 8. 2014 16:16)

hore, vyššie som vám tak trochu odpovedala na váš koment :)

Re: ŽČ

(dadyart, 5. 8. 2014 16:16)

pardon, koment pod vami :)

:)

(dadyart, 5. 8. 2014 16:14)

Numerologia je úplná komplet po analýze celého dátumu a rozboru všetkých čísiel. Kompletne dostanem obraz o každom človek, o jeho charaktere, danostiach, vlastnostiach. To, že ste ŽČ 8 a mali by ste mať silu a vytrvalosť a, že to nie je tak, to ešte neznamená, že sa to vo vás neskrýva....možno nevyužívate všetku svoju silu :) Ja poznám človeka, osmičku a je lenivý ako svet ..a pritom keď chce, zvládne preniesť aj hory....len nechce, nevyužíva svoje danosti :) ..a to, že ich nevyužíva a zotrváva v tej svojej "slabosti" má dané v ostatných číslach dátumu narodenia. Životné číslo je len "základný" charakter..podrobný dáva úplná analýza :)