Choď na obsah Choď na menu
 


Životné číslo 1

10. 10. 2010

ŽIVOTNÉ ČÍSLO 1

 

Ľudia, ktorí sa narodili pod osobnou ročnou vibráciou 1, majú životné číslo jeden. Vyznačujú sa nezávislou povahou a zvedavou mysľou. Získavajú ďaleko viac vlastným pričinením než pomocou druhých a majú výrazné vodcovské kvality. Takýto človek je dominantný, ctižiadostivý, pracovitý, kritický, so sklonom ovládať druhých, samostatný, vytrvalý, spoľahlivý, s riadnou dávkou vytrvalosti a vo všetkom chce byť jednotka. Vyniká, alebo sa úzko špecializuje len na jednu oblasť. Všetko hodnotí jednostranne a je presvedčený, že jeho pohľad je ten správny. Často neprijíma dobre mienené rady. Býva egoistom a snáď za to ani nemôže, lebo chod udalostí ho núti byť nezávislým a sebestačným.

 

Číslo jedna je symbolizované Slnkom, stredom slnečného systému. Číslo jedna je symbolom jednoty, číslom sústredenosti a usilovnosti. Je to prosté avšak veľmi mocné číslo, ktoré predstavuje určitý cieľ. Súčasne je však obmedzené, pretože sa sústreďuje len na jeden cieľ. Číslo jeden poukazuje na vytrvalú činnosť, je začiatkom – alfou a znamená samostatnú silu, odlúčenie a nezávislosť.

 

Je základ všetkých čísiel, egocentrické a mocné, avšak obmedzené.

Človek, ktorý sa dostane do vibračného vplyvu čísla 1 sa bude vyznačovať cieľavedomosťou a láskou k neustálemu pokroku. Nepôjde za veľkým cieľom, keď k nemu nevedie cesta priamo tak, že ju vidí pred sebou. Nedá sa zastrašiť prekážkami a obyčajne ich prekoná. Bude im čeliť priamo než by sa im vyhýbal. Dobré vlastnosti jednotky sú spoliehanie sa len na seba, ktoré vzniklo vďaka viere vo vlastné schopnosti, odlišnosť – výsledok sily a vytrvalosti, dôstojnosť – výsledok sebapoznania a túžby po pokroku, vodcovské schopnosti, vzniklé z usilovnej činnosti, tvorivosť – výsledok sústredenia a špecializácie záujmov, a predovšetkým sila a cieľavedomosť.

 

Číslo jedna je číslom slnka a všetkého, čo je tvorivé ,individuálne. Ľudia narodení pod týmto číslom sú rodení vodcovia, sú ambiciózni, aktívni, často dominantní agresívni. Je to mocné číslo a veští úspech. Je to číslo vynálezcov, vedcov a víťazov ale i tyranov. Jednotky sa sústreďujú sami na seba, sú plný nepokoja a vzdorovitosti keď sa im niekto postaví do cesty. Je veľmi pravdepodobné, že svojej kariére a lebo zvolenej činnosti budú venovať podstatne viac úsilia a energie ako osobným vzťahom. Jednotka nieje len prvým číslom, viaže sa k človeku, ktorý cieľavedome, bojovne, často bezohľadne sleduje svoj cieľ, ktorý bez výčitiek prejde na druhú stranu, kde ho čaká zisk a úspech. Šťastným dňom jednotky je nedeľa.

 

Slabosti

Číslo 1 má aj svoje vady. Jednostranné zaujatie, neschopnosť vypočuť rady, nezmyselné trvanie na nezvratných omyloch a neschopnosť vzdať sa veci. Hlavnou chybou vibračného čísla 1 je sebectvo, vyplývajúce zo sústredenosti sa na jeden cieľ. Vládychtivosť, nedostatok predvídavosti, neschopnosť prijímať rady iných ľudí spôsobia, že nie sú schopní spolupráce. Úzkoprsosť je tiež ďalšou vadou jednotiek, veľmi ťažko uznávajú prácu druhých, v živote vidia len ten cieľ, ktorý sa skrýva v ich vlastnej ctižiadosti.

 

Všeobecne, keď osoba číslo jeden nájde svoje pole pôsobnosti, ktoré mu vyhovuje, väčšinou ho nikdy nezmení. Vyberú si jeden cieľ v živote, za ktorým pôjdu usilovne a vytrvalo, kým ho nedosiahnu. Väčšinou majú reálne a uskutočniteľné ciele, mnohokrát však pracujú na niečom ,čo je pre iných neuskutočniteľné, nemožné. Sú často veľmi láskaví a ohľaduplní, pretože vedia, že sa im to vyplatí. Tie jednotky, ktoré vynechajú zo života túto láskavosť a ohľaduplnosť, škodia vlastným záujmom, ani nevedia prečo, a sú čím ďalej, tým egocentrickejší a ľahko sa dostanú na cestu, na ktorej všetko svoje úsilie rýchlo premárnia.

 

Tendencie

Číslo jeden vyžaduje široký myšlienkový obzor a vedomie budúcnosti. Láskavosť, ľudský záujem a ohľaduplnosť k blížnym sú vlastnosti, ktoré je dobré pestovať. Sila jednotky je ako sila rieky. Dokáže byť dravá a zničí všetko čo sa jej postaví do cesty. Dokonale vyvinutá povaha jednotky je ako plynule tečúca rieka, mocná a silná, popritom príjemná, kľudná a prospešná. Ľudia s číslom jedna sú často obľúbení a ctení, avšak často si znepriatelia tých, ktorých cestou za svojim cieľom odhodia. Číslo 1 označuje neoblomného ducha, túžbu po dobrodružstve a vedení, ako prostriedok k dosiahnutiu cieľa, a nezadržateľný postup za vytúženou či stanovenou métou. Kultúra, vzdelanie a zjemnelosť znamenajú pre jednotku obrovské hodnoty ,keď tieto hodnoty podporujú, posilujú svoje dobré vlastnosti.

 

Životná cesta
Životná cesta 1: sebarealizácia vlastnými silami

Dôležité vlastnosti: Vôľa, odvaha, cieľavedomosť

Úskalia, ktorým sa treba vyhýbať: egocentrizmus a nadradenosť

Charakteristika životnej cesty: Úspech najradšej dosahovaný tvorivosťou alebo vlastnou nápaditosťou. Novátorské a riadiace schopnosti. Niekedy závideniahodná všeobecná známosť mena alebo spoločenské postavenie. Skôr organizátorské a realizačné schopnosti, než výkonné. Zdržanlivosť voči hierarchickým usporiadaniam. Malá podpora a pomoc okolia. Je treba vedieť chytiť sa príležitostí. Prekonávanie mnohých prekážok. Osamelosť. Niekedy obmedzený citový život. Osobná váhavosť a ťažkosti v hľadaní vlastnej cesty. Dobrá energia a odolnosť.

 

Váš smer je dráhou splnenia. Táto cesta je ťažká, pretože ten, kto sa po nej vydá, sa môže spoľahnúť len a len na seba. Za svoje chyby musí draho platiť. Je to cesta osamelá, ktorá vyžaduje nezávislosť, odvahu a individualizmus. Na konci však čaká úspech. Keď sa po tejto ceste vydáte, môžete sa stať šéfom v prípade, že sa nikdy nebudete príliš spoliehať na druhých.

Dobrá rada: Ste predurčený k otváraniu nových obzorov a preto neváhajte opustiť vyšliapaný chodník. Každá obeť vlastne predstavuje kilometre odbočenia...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.