Choď na obsah Choď na menu
 


Životné číslo 2

10. 10. 2010

Životné číslo 2

 

 

 

Ľudia ktorí začínajú svoj život s osobnou ročnou vibráciou čísla dva, budú mať životné číslo 2 , čo im umožní využívať vlastnosti dvojky v priebehu celého života. Títo ľudia sú znášanliví, láskaví a majú veľkú intuíciu. Lepšie sa cítia v postavení, kde sa môžu o niekoho oprieť, pretože sú radšej keď nemusia o všetkom rozhodovať sami. Nebývajú to príliš silní ľudia, iba ak majú silné číslo dňa. Ľudia s týmto číslom sa budú vždy snažiť pozerať na každú situáciu z obidvoch strán a majú nadanie zmierovať ľudí, pretože intuitívne vycítia čo ich spája. Možno že sa ťažko rozhodujú, ale pokiaľ ide o urovnávanie sporov medzi inými sú nedostihnuteľní. Situácia v rodine, prostredie v ktorom žijú, pracujú je pre ich vnútorný kľud dôležitý. Nemajú radi stres, potrebujú okolo seba kľud, inak sú nervózni a roztržitý.

 

 

Smerom tejto životnej dráhy je závislosť. Táto životná dráha je ľahšia len vo dvojici. Je pokojná, idylická, obklopená krásnymi krajinami, plná lásky, priateľstva, vyrovnanosti, šťastia a harmónie. Ale tí ktorí po nej kráčajú, zriedka majú možnosť sa rozhodnúť, lebo ich život je podriadený druhým. Niektorým sa táto cesta môže javiť jednotvárna, ale je jednou z najšťastnejších.

 

 

Číslo dva je symbolizované Mesiacom, ktorý sa neustále mení. Je však úplný a pravidelný a má mierny ale značný vplyv. Číslo dva je symbolom diplomacie, je číslom protikladu, dvojakosť povahy, znamená spravodlivosť, láskavosť a harmóniu.

 

 

Ľudia s týmto životným číslom sú miernej povahy, majú sklon k slušnosti, sebaobetovaniu a ohľaduplnosti a niekedy sú nezmyselne nezištní. Ďalšou dobrou vlastnosťou je taktnosť, sú dobrí diplomatici. Ľudia tejto vibrácie snáď nikdy nedosiahnu veľkú slávu a nikdy nebudú mať mocenské postavenie. Ale mnoho slávnych činov vo svete vzniká podporou týchto ľudí. Oni však netúžia byť na výslní, majú radi kľud a nenápadnosť. Majú obrovský sociálny cit, sú veľmi súcitný a ľahko sa vedia vžiť do situácie druhých. Chápu ľudskú povahu a sú najlepší priatelia.

 

 

Dvojky sú ,jemné a pasívne a viac umelecky založené. Inklinujú viac k premýšľaniu než k akcii a preto že sú aj vynaliezaví, budú svoje plány presadzovať s menšou silou a energiou.

 

 

Skrývajú v sebe kúzlo a silu intuície, ale často trpia nedostatkom sebadôvery. Môžu byť nestáli, možná i nepoctiví, precitlivený s depresívnymi náladami. Dobre vychádzajú so svojim protikladom – jednotkou. Číslo dva súvisí s ľuďmi, ktorých dôvera sa môže zmeniť na nenávisť a útočnosť, keď sú presvedčení že ich podviedli alebo im kladú prekážky. Vedia všetko začať s elánom, ale často po prvom neúspechu všetko zhasne. Dvojka sa viaže k manželstvu, ale skrýva aj egoizmus dobre krytý závislosťou. Šťastný dňom dvojky je pondelok.

 

 

Majú však aj svoje nedostatky, ako každé číslo. Ich prispôsobivosť a súcitnosť je niekedy ich nevýhodou, niekedy škodí ich vlastným záujmom. Ľahko sa uspokoja ale sú až príliš prispôsobivý. Sú veľmi nestáli, kontrasty milujú rovnako ako harmóniu. Neradi sa hádajú, neraz zbytočne ustupujú z cesty a vydávajú sa iným smerom, aby sa vyhli zbytočným hádkam. Majú sklon k váhavosti, všetkému čo im nevyhovuje sa vyhýbajú, všetko odkladajú na zajtra a potom sú sami nešťastní, že nedokážu veci vybaviť. Prehnaná spokojnosť je tiež ich slabosťou, pretože sa radšej uspokoja s tým čo je, než by sa pričinili o zmenu.

 

 

Ľudia tejto vibrácie sa musia naučiť byť viacej útoční, i keď sa im to protiví. Jedinec podliehajúci číslu dva nikdy nebude egoistický, takže sa nemusí obávať zapôsobiť ráznym činom. Sila zámeru nikdy neublíži povahe podliehajúcej vplyvu čísla dva. Keď dosiahne svoj cieľ, výrazne podporí vývoj všetkých jeho dobrých vlastností. Číslo dva je skromné, vyznačuje sa ochotou uspokojiť sa i s priemernými podmienkami.

 

 

Cieľ životnej cesty: realizovať sa spolu s druhými/zjednocovanie, spolčovanie/

 

Dôležité vlastnosti: trpezlivosť, diplomacia, schopnosť vypočuť si druhých

 

Úskalia, ktorým sa treba vyhýbať: podriadenosť, prílišná precitlivenosť

 

 

Charakteristika života: Neusadený, ťažko zvládateľný život. Prispôsobivosť vonkajším tlakom. Vyhýbanie sa zodpovednosti. Vzťahy a citový život sú v prevahe. Dôležitá úloha priateľstva. Neustále hľadanie bezpečia v každej časti života. Váhavosť, podvojnosť / citová alebo profesionálna/ Nevyrovnaná energia. Úspech v spolupráci s druhým. Nečakané úspechy po dlhom čakaní.

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.