Choď na obsah Choď na menu
 


Životné číslo 4

10. 10. 2010

Životné číslo 4

 

Ľudia ktorí začínajú svoj život s osobnou ročnou vibráciou čísla 4, budú mať životné číslo 4 a vlastnosti štvorky budú môcť uplatňovať v priebehu celého svojho života. Títo ľudia sú praktickí, konzervatívni a spoľahliví, a najviac im vyhovuje pravidelná, usporiadaná a zabehnutá činnosť. Štvorka je symbolom štvorca a ako taká predstavuje základ alebo rámec všetkých hmotných vecí na tomto svete, je to číslo fyzické. Títo ľudia sú praktickí, triezvi, nemajú radi zmeny, a často vidia život čierno-bielo. Majú radi keď sú výsledky ich práce viditeľné a istotu čerpajú z vecí, ktoré môžu vidieť a ohmatať. Sú to nesmierne pracovitý a často fyzicky zdatní ľudia, dávajú prednosť povolaniam a záľubám, v ktorých môžu uplatniť fyzickú silu a obratnosť. Mnohých z týchto ľudí priťahujú povolania, v ktorých môžu nosiť uniformy, a majú radi usporiadaný život. Všetko čo ich stretne prežívajú veľmi hlboko a majú sklon obracať duševné napätie dovnútra do takej miery, že to môže mať škodlivé účinky na ich nervový systém. Pokiaľ sa nenaučia odpočívať a primerane uvoľňovať svoju energiu , budú trpieť bolesťami hlavy, budú mať problémy s krvným tlakom a žalúdočné ťažkosti. Mnohým z nich často chýba sebaistota a potrebujú, aby ich za ich snahu z času na čas niekto pochválil . Ako priatelia sú veľmi spoľahlivý, ale neistota ich môže dohnať k tomu, že si okolo seba vybudujú múr a tým zúžia priestor pre vlastný rozvoj a rast. V snahe vyhnúť sa citovým zraneniam si nepúšťajú druhého príliš blízko a tak sa ochudobňujú o vzťahy, ktoré by im mohli priniesť mnoho šťastných chvíľ. Pokiaľ im niekto v minulosti ublížil, budú mať strach a budú si dávať pozor aby svoje city znovu nevyjadrovali zbytočne. Sú medzi nimi aj extrémy prípadov ľudí, ktorí si okolo seba vytvorili taký vysoký „múr“, cez ktorý sami nepresiahli a nikoho iného nevpustili. Ich talent je v ich fyzickej a mentálnej obratnosti a v ich schopnosti všetko veľmi prakticky naplánovať a zorganizovať a v schopnosti realizovať nápady druhých .

 

Číslo 4 je symbolizované Merkúrom, planétou niekedy priaznivou, niekedy nepriaznivou a stále ovplyvňovanou mocnejšími a stálejšími planétami. Číslo 4 je symbolom pevnosti, je to číslo hrdinské, ale svojím spôsobom obmedzené, s vymedzenou sférou činnosti a s malým vybočením z obvyklých koľají. Je to číslo všetkého, čo je trvalé. Jeho stálosť a pevnosť vidíme v prírodných úkazoch. Vyznačuje sa záľubou pre všetko priame, rovnako a symetricky rozlišované, sklonom k nepretržitej práci a jednotvárnosti. Znamená nepretržitú drinu ľudstva.

 

Prednosti

Najpozoruhodnejšia na štvorke je rozvaha a pravidelnosť Ľudia pod vplyvom tohto čísla sa ľahko prispôsobujú pravidelnej práci a prejdú životom bez toho aby túžili po veciach, ktoré sú mimo ich dosahu. Silná vôľa je tiež ich ďalšou dobrou vlastnosťou, prehnaná ctižiadosť nemá u nich miesto. Keby nebolo ľudí s vibráciou tohto čísla, mnoho nepríjemných prác by nebolo vykonaných. Všedné povinnosti, ktoré sú málo odmeňované, sú týmito ľuďmi dokonale zvládané a veľmi obtiažne úlohy sú nimi zdolávané. Sú húževnatí, vytrvalí a majú silnú vôľu. Nejeden neospevovaný hrdina, ktorý pomaly ale isto zdolával obrovské prekážky, je narodený pod vplyvom vibrácie čísla 4. Nedostatok skvelosti nahrádzajú vytrvalou prácou. Je možné, že osoba tejto vibrácie vykoná niečo skutočne významného tým, že vytrvá pri práci, ktorá sa iným zhnusila. Ľudia tejto vibrácie sa veľmi často uspokoja i s nepatrným výsledkom za cenu obrovskej námahy. Budujú pre budúcnosť a mlčky znášajú všetky strasti, avšak súčasne mnohokrát prešvihnú vhodnú príležitosť a zavrhnú činnosť na neprebádanom poli.

Toto číslo nemá rado vývoj, klad, výstavbu, často je o utrpení a často si premárni šťastie. Znamená štyri živly, oheň, voda, vzduch a zem, ktoré spôsobujú najväčšie katastrofy na všetkých štyroch svetových stranách. Títo ľudia sú praktický, stáli, s veľkou vytrvalosťou. Obsahuje však samo v sebe svoje vlastné protiklady a často sa na veci díva z opačného pohľadu. Ťažko získavajú priateľov a často sú sami. Najlepšími kamarátmi a partnermi štvoriek sú 1, 2, 7 a 8, šťastný deň pre nich je sobota.

 

Slabosti

Toto číslo má mnoho chýb. Pomalosť je ich dosť závažnou chybou, chýba im predstavivosť, majú ju len v malých uznávaných veciach. V dôsledku nedostatočnej inšpirácie má číslo 4 sklon k prehnanej presnosti. To sa síce mnohokrát veľmi cení, ale súčasne to veľakrát brzdí, takže táto osoba je mnohokrát nútená vynaložiť ohromné a zbytočné úsilie na vec, ktorá si toľko pozornosti nezasluhuje.

 

V čísle štyri je tiež skrytá drsnosť a neohrabanosť. Povaha zvyknutá na ťažkú prácu sa často nesnaží aby sa vyvíjala a hľadala lepšie pracovné metódy., Je spokojná keď ide ďalej známymi cestami, ktoré už pozná. Číslo 4 bolo často nazývané symbolom porážky, chudoby a nešťastia. To je však sotva správe hodnotenie vlastností tohto čísla. Je pravda, že mnoho ľudí s týmto životným číslom nedosiahlo obrovské uznanie, nedospeli k cieľu a upadli do zúfalstva, avšak za tento ich neradostný stav môžu vďačiť ich neschopnosti čeliť neočakávaným prekážkam, alebo osudnému opusteniu ich pravého poľa pôsobnosti.

 

Tendencie

Napriek všetkým týmto chybám je číslo 4 schopné obrovského vývoja. Osoba tejto vibrácie sa dopúšťa obrovskej chyby, keď odhodí všetku konvenčnosť a všetky tradície. Úsilie by mala venovať úlohám vďačnejším, v ktorých by našla uznanie a pri ktorých by mala možnosť pracovať s ľuďmi prudšej vibrácie. Pre človeka ovládaného vibráciami čísla 4 je výchova veľmi dôležitá, musí sa však brať prirodzene, aby človek dosiahol postavenie, v ktorom by sa osvedčil a v Ktorom by jeho služby boli prospešné. Mnoho ľudí tejto vibrácie sa pustilo do úloh, pri ktorých vedomosti a obratnosť nie sú dôležité. Keď však zistili, že nie sú na správnom mieste, neboli dosť aktívni, aby si našli novú prácu, ani si nedokázali vydobiť úsilie na poli, na ktorom pôvodne pracovali. Títo ľudia sa musia starať predovšetkým o vlastný vývoj. Väčšinou sú si vedomí, že ich pravé šťastie je v pravidelnej práci. Musia sa usilovať o veci vyššie a lepšie a uvedomiť si, že napriek tomu, že postupujú pomaly, určite dorazia k svojmu cieľu.

 

Životná cesta čísla 4

 

Cieľ: realizovať sa prácou a kariérou

Dôležité kvality: schopnosť vynakladať úsilie, vytrvalosť a pravidelnosť

Úskalia ktorým sa treba vyhýbať: nedbalosť, obmedzenosť pohľadu na život a obmedzený až tupý duch

Charakteristika životnej cesty: značne pomalá a namáhavá cesta, jedine vlastné úsilie dovoľuje ísť vpred, prekážky a prinútenia je treba prekonať vo všetkých oblastiach. Vždy skončí na vlastných nohách, nech sa deje čo sa deje. Značne neskorý úspech, ale solídny. Vyrovnanosti sa dáva prednosť pred všetkým ostatným. Skon k nehybnosti, je treba rozvíjať otvorenosť ducha a schopnosť nadväzovať styky. Prízemná energia, z ktorej je ťažké sa vymaniť. Každá nedbalosť alebo neusporiadanosť sa na tejto ceste trestá.

 

Táto životná cesta je dráha úsilia. Úspech nikdy nepríde sám. Aby ste postúpili a dosiahli materiálny úspech a bezpečnosť, ktorú si prajete pre seba a pre vašich najbližších, budete musieť o to usilovne bojovať. Nebudete mať nikdy čas na prechádzky a odpočinok. Je to vzostupná dráha, piesčitá, neľahká. Vaše úsilie bude odmenené dôverou, ktorá vám bude preukázaná uspokojením z dovŕšenia vášho poslania.

 

Dobrá rada: Nenariekajte nad obmedzeniami, ktoré vám budú vnútené. Vedzte, že to, čo prejavujete /solídnosť, vierohodnosť/ je rovnako nevyhnutné pre rovnováhu ako pre prežitie v spoločnosti.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(abstraktno, 26. 1. 2015 13:58)

Samozrejme, my to už vieme obaja, ale tiež je tu sila ducha a slobodná vôľa, ktoré sú min. tak významné, ako dané vplyvy a karma, ktoré sú späté. Súhlasím s daným opisom, len som ho trochu rozšíril. Pre ľudí čísla 4 môže byť veľmi prospešné duchovné štúdium.

Viem :)

(dadyart, 26. 1. 2015 12:46)

Ja viem, že kompletná numerologická analýza, je úplne niečo iné, ako len opis životného čísla ... kompletnú analýzu spravím na objednávku ... charakter človek ovplyvňujú všetko jeho čísla v dátume narodenia a všetky treba analyzovať, spolu so znamením... atak je už obraz takmer totožný :)

abstraktno

(4, 24. 1. 2015 16:24)

Zo všeobecného hľadiska to sedí, potom ešte treba dodať vplyv mena, dedičnosti a tiež, veľmi dôležité, aspektov planét, ktoré majú svoj dôležitý vplyv. Som štvorka a v podstate sa dá s týmto, vo všeobecnosti, súhlasiť. Štvorka nemusí až tak pesimistická, ako by sa na prvý pohľad mohlo z tohto opisu javiť, ale ako píše Nina, láska, partnerstvo, vernosť a hodnoty sú pre číslo 4 zásadné, samozrejme, aj pre iné, ale 4 ťažko zvládajú túto absenciu.

Pekná kokotina

(Nina Nôžková, 19. 11. 2014 13:05)

Vôbec to nesedí,som alkoholik bojaci sa lúbiť zo strachu zo zodpovednosti. Niesom športovo založena ak sa nepočíta slovenská hádzaná.

Nina

(eMILI, 16. 12. 2014 20:37)

nezáleži len od životného čísla celá charakteristika osobnosti ... 4 potrebujú veľa opory,PREJAVY LáSKY A pochopenbia.ak to nemajú hľadajú utočisko inde kde im to na chvíľku vynahradí ;) ;)