Choď na obsah Choď na menu
 


Životné číslo 5

10. 10. 2010

Životné číslo 5

 

Ľudia narodení v znamení čísla 5, budú mať svoje životné číslo 5, budú ním ovplyvňovaní po celý svoj život. Bude mať vplyv na ich charakter, vlastnosti, zdravie, profesionálnu oblasť a jeho vibrácie budú môcť využívať, kladne aj záporne, po celý život. Heslom čísla 5 je sloboda a inšpirácia, päťka sa túži oslobodiť od všetkých pravidiel, predpisov či okolností, ktoré ju zväzujú. Musí sa však naučiť chápať, že skutočná sloboda vychádza zvnútra. Až príliš často sa títo ľudia snažia nájsť slobodu v tom, že sa vyhýbajú vonkajším okolnostiam a obracajú sa chrbtom práve k takým situáciám a ľuďom, od ktorých sa môžu veľa naučiť. Správny prístup k slobode neznamená zbaviť sa všetkých obmedzení, ale využiť tieto obmedzenia a ovládnuť ich. To dosiahneme vtedy, keď ich budeme brať ako príležitosti a naučíme sa nájsť prvky harmónie v totálnom chaose. Týmto sa naučíme povzniesť nad tieto obmedzenia a využiť vibrácie 5-ky čo najlepšie. Inšpirácie môžeme podporiť rozumom a emócie viac oceňovať než ich potlačovať.

 

Päťku symbolizuje päťuholník, označený piatimi bodmi, ktoré predstavujú ruky, nohy a hlavu, prostredníctvom ktorých môžeme energie prijímať i rozdávať. Z tohto dôvodu majú 5-ky danosť všestrannosti a sú vždy prístupný novým myšlienkam a objavom.

 

Päťka je jedným z troch životných čísiel, ktoré dávajú človeku vodcovské schopnosti. Títo ľudia sú nestáli, netrpezliví, dobrodružní, predovšetkým však slobodomyseľní. Potrebujú poznávať a cestovať, potrebujú stále nové podnety a radi poznávajú ľudí odlišných kultúr, odlišných povolaní a z odlišného prostredia. Pokiaľ účelne využijú prebytok energie, ktorú v sebe majú, môžu mentálne vyniknúť v akomkoľvek odbore, rovnako fyzicky v ktorejkoľvek športovej činnosti.

 

Päťka je číslo zmyslov, symbolizuje planétu Jupiter a ľudia narodení pod týmto číslom sú neposední vo všetkých aspektoch. Sú to ľudia živí, impulzívny, senzuálni, hľadajúci radosti a slasti života, rýchlo mysliaci a temperamentní, môžu mať však problémy so svojimi nervami. Sú schopní zarobiť peniaze, veľakrát riskantnými operáciami a špekuláciami a z možného neúspechu sa rýchlo spamätajú. Ľahko sa spriatelia s ľuďmi narodenými pod rôznymi číslami, ale blízkymi priateľmi sa im pravdepodobne stanú päťky. Streda je ich najšťastnejším dňom.

 

Životná dráha 5-ky je cestou slobody. Pôjdete kľukatou a šmykľavou cestou, plnou rozmanitostí a zmien, kde sa krajiny menia v každej zákrute. Na vás závidí množstvo stretnutí a skúseností, dobrodružstiev, podnety k novým objavom nových obzorov. Keď prijmete túto svoju nestálosť a budete hľadať vždy niečo nového, váš úspech bude bezhraničný.

Rada: nedôverujte všetkému, čo by mohlo škodiť vášmu šiestemu zmyslu, sú aj nebezpečné skúsenosti...

 

Číslo päť je ovplyvňované Jupiterom, najväčšou planétou, najžiarivejšou. Toto číslo je symbolom neistoty, nespoľahlivé, často sklame. Napriek tomu sa veľmi osvedčuje v situáciách, kde sú potrebné rýchle a hrdinské činy. Vplyv tohto čísla je buď veľmi dobrý, alebo veľmi zlý, je to premenlivé a nepokojné číslo, často privodí nečakané veci. Ľahko prepadá z vrcholu uspokojenia do zúfalstva, alebo opačne. Je naplnené neusporiadanou činnosťou, vyvoláva rýchle a náhle zmeny. Jedinou jeho dôslednou vlastnosťou je nedôslednosť.

 

Osoba podliehajúca vplyvu päťky je obdarená veľkou obratnosťou, praktickou a mnohostrannou. Jeho pozoruhodnou vlastnosťou je chytrosť, prirodzená a inštinktívna. Vždy dokáže spraviť pravú vec v pravý čas, keď sa bude riadiť svojimi prirodzenými sklonmi. Päťka má aj záporné vplyvy, niekedy sú škodlivé. Číslo päť disponuje obrovským nadšením, má sklon spoliehať sa na šťastie až tak, že je to niekedy až zarážajúce. K starostiam a nebezpečenstvu je niekedy až nebezpečne ľahostajný. Ale ich ľahostajnosť nie je hazardérska, za ich podivuhodné výkony vďačia tomu, že si v neočakávaných situáciách vedia počínať s takou samozrejmosťou , ako iní ľudia pri všednej práci.

 

Číslo 5 podnecuje lásku k cestovaniu a túžbu po novom prostredí. Je to číslo dobrodružstva, ako prostriedku k dosiahnutiu cieľa. Ide o dobrodružstvo pre dobrodružstvo, je to číslo tuláctva. Títo ľudia sa často púšťajú do podivuhodných projektov. Neženie ich do toho túžba po dobývaní alebo po sláve, jednoducho ich vábi všetko nezvyčajné, okúzľujúce a bizarné.

Sú ochotní ku všetkému a zúčastnia sa vecí, pri ktorých získajú nové skúsenosti. Títo ľudia reagujú veľmi rýchlo, sú plní aktivity a sú stále v strehu. Vymýšľajú pôsobivé a praktické riešenia zložitých problémov a konzervatívnych ľudí udivujú svojimi bizarnými činmi.

Slabosti

Majú však radu nedostatkov. Zriedka sa stáva aby títo ľudia nemali veľký počet pochybných vlastností. Ich túžba po dobrodružstvách ich zvádza k nezmyselným činnostiam, ktorými si ubližujú. Nedbajú na následky a nezamýšľajú sa nad dôležitosťou veci v ktorej sa zúčastnia. Niekedy sa z nich stávajú dobrodruhovia, ktorí využívajú iných ľudí, avšak nikdy úmyselne neubližujú. Niekedy nevedia pochopiť stanovisko a názor druhých, sú tak prudkí a činní, že sú presvedčení, že aj ostatní sú takí ako oni. Žijú predovšetkým v prítomnosti, takže často mnoho vecí začnú a žiadnu nedokončia. Veľmi málo dbajú na minulosť a budúcnosť, ich smäd po dobrodružstvách je neuhasiteľný. V povahe majú určitú rozpoľtenosť, ktorú nie je ľahké analyzovať, pretože ide o obyčajné pobehovanie od jednej činnosti k druhej. Ľudia päťky sú často považovaný za výstredných, avšak každý kto ich dobre pozná, vie, že to je len túžba po zmene.

A tak človek ovládaný číslom 5 bude napríklad v určitom povolaní mať úspech, aj tak ho opustí a vrhne sa na prácu úplne iného druhu. Ľudia stálejšej vibrácie mu ťažko porozumejú a nedokážu pochopiť, že niekto, kto bol v jednom odvetví úspešný, môže všetko odhodiť a všetkého sa vzdať. Povaha čísla 5 podporuje túžbu po činnosti ale zároveň ľahostajnosť k dosiahnutiu cieľa. Toto číslo je náchylné k nepokoju a nestálosti, často trpí nerozhodnosťou, váha vykročiť novou cestou, pretože sa bojí, že bude odsúdené j jednotvárnej existencii. Mimo toho sú mnohokrát pod špatným vplyvom. Sú tak zaujatý novým prostredím, že zabúdajú na staré vzťahy a zanedbávajú starých priateľov. Tým získavajú nepeknú povesť, ktorú si vlastne ani nezaslúžia, pretože i keď majú dobrú výhliadku za novou skúsenosťou, radi a ochotne sa vracajú do starého prostredia. Veľmi milujú spoločnosť a ľahko si získavajú nových priateľov. S veľkým nadšením sa vrhajú do novej práce. Smútok im spôsobí, keď náhle odchádzajú z prostredia, v ktorom boli viazaní starými priateľskými putami.

Majú úspech v láske, avšak ľahko jednu lásku zavrhujú pre druhú, takže sú často pokladaní za neverných. V skutočnosti však ich ťažkosti vznikajú z toho, že nesmierne ľahko zabúdajú na minulosť a nemyslia na budúcnosť.

 

Tendencie

Číslo 5 je vo svoje podstate tak rozmanité, že ľudia ovládaní jeho vibráciou sa niekedy vyvíjajú priamo podivuhodne. Dosahujú vysoké méty, pokiaľ dokážu dať do poriadku svoje zlé vlastnosti. Nikdy však nebudú spokojní s všednou priemernou existenciou. Mal by svoje nadanie využiť čo najlepšie, mali by sa učiť hľadať romantiku vo všednosti. Ďalej by sa mali snažiť svoju činnú silu venovať v prospech ľudstva a pracovať pre jediný a pevný cieľ. Pokiaľ sa budú usilovať na určitom poli pôsobnosti o pozitívny úspech, spokojne a trpezlivo čakať na vzrušenie a dobrodružstvo, rýchlo zistia, že majú mimoriadne záslužné vlastnosti.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(ki, 12. 11. 2017 20:39)

sedí každe slovo :)

Hlupost

(Zi, 26. 7. 2017 13:32)

Ja som v 5 narodena a netuzim po ziadom extremnom dobrodruzstve.

Rada zajdem do prirody tury bike plavanie

Je pravda ze som ziva ale tesim sa s malickosti.

A nie je pravda ze pre jedneho opustam druheho. Skor chlapi ma opustaju pre ine chute.

Take nezmysli.