Choď na obsah Choď na menu
 


Životné číslo 6

10. 10. 2010

Životné číslo 6

 

 

Ľudia ktorí začínajú svoj život s osobnou ročnou vibráciou 6, budú mať životné číslo 6 a jeho vlastnosti budú môcť využívať po celý svoj život. Šestka predstavuje lásku, harmóniu, tvorivosť, ale jej vibrácia v sebe nesie aj trochu pokušenia. So šestkou sa stretávame v povolaniach, ktoré umožňujú získať veľkú moc alebo slávu a ktoré kladú dôraz na materiálnu stránku života. Pre ľudí so životným číslom 6 je nesmierne dôležité, aby si dokonale ujasnili, čo je dobré a čo je zlé, v súvislosti medzi príčinou a následkom. Najväčšou životnou úlohou šestky je na učiť sa zladiť zlé a dobré vplyvy a pochopiť, že zmyslom všetkých prekážok a ťažkostí v živote je posilniť a preveriť silu vôle. Po celý život potrebujú títo ľudia vo veľkej miere lásku, náklonnosť a uznanie, ktoré im pomáhajú rozvíjať ich sebadôveru. Keď túto sebadôveru získajú, môžu dospieť k prirodzenej rovnováhe a harmónii, ktorá im umožní uplatniť ich nesmierny tvorivý potenciál. Cítia veľkú zodpovednosť za svoju rodinu a za širšie spoločenstvo, prípadne môže ich potreba pomáhať druhým prerásť i do všeobecnejšej roviny.

 

Číslo 6 je symbolom splnenia túžob, pokoja, odmeny za poctivo prevedenú prácu, nadväzovania nových známostí. Je to úspešné číslo, šestky bývajú vyrovnané a harmonické osoby. Títo ľudia sú veľmi spoľahlivý a dôveryhodní ale môžu byť aj veľmi tvrdohlaví. V láske sú veľmi oddaní, ich planétou je Venuša. Sú skôr romantici ako senzitívni. Milujú krásu, sú schopní veľmi ľahko nadviazať priateľstvo, skôr ako iné čísla. Pretože neznášajú nesúlad, dokážu byť urputní bojovníci. Ich najšťastnejším dňom je piatok.

 

Šestky sú ľudia milujúci život, sprevádza ich šťastie, krása, sú to veľkí estéti, zamilovaný do pekných vecí. Sú obdarený skutočným zmyslom pre umenie. V tejto oblasti bývajú veľmi úspešný, pokiaľ sa neuplatnia v povolaní, ktoré zodpovedá ich záujmom. Jeho nedostatky sú váhavosť, nerozhodnosť, snaha o jednoduchosť, i keď mu nechýba zmysel pre jednoduchosť. Veľmi ťažko si vyberá. Šestka je predovšetkým precitlivená a vrúcna, so živým zmyslom pre zmyslové potešenie. Snaží sa páčiť, ale tak isto vytvárať pevnú rodinu, ktorej sa pozorne venuje.

 

Životná dráha šestky je dráhou zodpovednosti. Okolnosti vás často prinútia zahrať úlohu sprostredkovateľa a udobrovateľa, učiniť významné rozhodnutia. Rýchlo nájdete príležitosť k rýchlemu prekonaniu stupňov vedúcich k sláve a k moci. Šťastie sa na vás pousmeje v citovej oblasti, rozkvitajúci rodinný život a šťastné manželstvo môžu byť vaším údelom. Práve vy budete v páre oporným bodom. Ste vzácne kľudný človek. Budete naliehavo žiadaný o pomoc, ktorú vďaka svojej oddanosti nikdy neodmietnete. Ale zmeniť svet a dosiahnuť dokonalosť sa nikdy nesnažte, nie je to vždy možné. Životná cesta šestky je ľahšia pre mužov ako pre ženy.

 

Dobrá rada: Pod zámienkou pomáhať ľuďom nikdy nerozhodujte o ich budúcnosti.

 

Číslo 6 je symbolizované Venušou, je symbolom harmónie, má materiálny základ, znamená rovnováhu a harmóniu, je to jedno z najšťastnejších čísiel. Je pevné a spoľahlivé.

 

Ľudia podliehajúci vibrácii čísla 6 sú spoľahlivý a čestní. Neznášajú žiadne nesvedomité praktiky. Sú veľmi svedomití a pravdu pokladajú za najvyššiu cnosť. Povahou sú zhovievaví a spravidla sa riadia správnymi zásadami, v úcte majú najvyššie ideály a k nim neustále spejú. Sú naprosto nesebeckí a mierumilovné povahy, avšak nikdy nezabudnú bojovať za zásady, v ktoré veria. Číslo 6 obsahuje veselosť a optimizmus, chýba však nadšenie, ktoré je ale nahradené pokojným zaujatím a skutočnou vierou, že spravodlivosť a poctivosť nakoniec zvíťazia.

 

Aj tak dokonalí ľudia, ako šestky, majú svoje nedostatky. Jedna z týchto chýb je dôsledkom dobrých vlastností. Títo ľudia majú sklon domnievať sa, že sú jedinci vyššieho stupňa. Ich vrodená sympatia k druhým ľuďom sa mení na súcit, potom ľutujú všetkých okolo a tvária sa, akoby na zemi naozaj nastal raj. Ale len vtedy, keby ostatní nadobudli úroveň ich výnimočnosti. Niekedy bývajú až príliš mierni, opájajú sa prehnaným optimizmom. V živote vidia len to čo chcú a utešujú sa mylnou predstavou, že všetko čo je mimo ich dohľadu a mimo ich života neexistuje. Týmto spôsobom ľahko zničia svoju najkrajšiu vlastnosť – vrodenú sympatiu a ochotu pomáhať druhým. Nie sú sebeckí ale často sa tak správajú, pretože sú presvedčení, že konajú najsprávnejšie. Mnohí z nich sú šťastní, keď žijú pokojným životom, keď žijú v ústraní a zostávajú neznámi v pomoci druhým, pričom si myslia, že plnia obrovskú životnú úlohu. Nechápu, že týmto spôsobom iba obmedzujú svoju veľkú moc činiť dobro a jednajú v skutočnosti sebecky. Nemajú zmysel pre obchod, pretože sú buď príliš poctiví, alebo príliš zhovievaví k ľuďom, s ktorými jednajú. Mnohokrát odmietajú účasť na veciach, kde by mohli učiniť mnoho dobra len kvôli tomu, že nesúhlasia s nejakou maličkosťou, na ktorej v skutočnosti vôbec nezáleží. Naopak, niekedy, sa upnú na úplne bezvýznamné záležitosti, ktoré vyžadujú všetku ich pozornosť, a potom prídu o účasť na oveľa významnejšej veci, kde by mohli byť užitočnejší a učinili by mnoho dobra.

 

Ľudia tejto vibrácie by si mali osvojiť pevnosť a viac trúfalosti. Sú síce vždy schopní postarať sa o seba, ale často príliš dlho váhajú, než sa odhodlajú k rozhodnému kroku. Až po mnohých neblahých skúsenostiach sa rozhodnú zakročiť. Keď nepodľahnú vplyvu mylných názorov a neupadnú do pasivity, môžu sa z nich stať úspešní a uznávaní ľudia. Ich úspech však nikdy nie je čisto materiálny, spočíva v uznaní od okolia. Títo ľudia by si mali pestovať svoje vrodené vlohy a radšej účinne pomáhať ľudstvu, ako si hovieť v blaženosti a utešovať sa, že si dobre plnia svoju úlohu na tomto svete. Akonáhle si to uvedomia, ocitnú sa na priamej ceste k úspechu.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Životné číslo 6

(Martin , 11. 7. 2018 9:56)

Som veľmi rád že mám toto číslo. Ostatným, by som odporučil prečítať si aj definície z iných zdrojov a kníh napr. Čísla života - Dan Millman kde je to detailnejšie popísané. Keďže číslo 6 sa ešte rozkladá na 33,42,24..

Šestkam všeobecne ak by som to mal zhrnúť odporúčam väčší nadhľad nad životom, svojimi ideálmi sa treba hlavne inšpirovať nie trestať, že niečo nieje dokonalé.
A svoju detailnost používať skôr na dôležité veci ako na všetko a zdržovať sa tak zbytočnostami dlhú dobu.

A z času na čas si znova prečítať svoju definíciu čísla pretože čuduj sa svetu nájdete tam o sebe NOVÉ veci

ŽČ 6

(Nikola, 20. 2. 2018 13:45)

Povedala by som že to na mňa veľmi presne sedí či už v kladoch alebo záporoch , len nemám pocit že by bolo v mojej moci niečo dôležité dosiahnuť čo sa týka ostatných.

zivotne cislo 6

(maria, 9. 2. 2018 12:28)

vystihuje to mna a moj zivot.vela veci som neurobila ,tak ako som mala.Mnohe som sa naucila a este stale sa ucim.Citam vela knih,nove poznania si osvojujem.ucim sa .