Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 6. - HARMÓNIA

27. 4. 2011

Osoba narodená šiesty deň v mesiaci miluje svoj domov, ktorý je určite plný harmónie, lásky a tepla. Vzťahy sú pre neho všetko a bez lásky by určite vyhynul. S totálnou určitosťou už od malička vie, aký by mal byť jeho partner, osoba, s ktorou bude zdieľať život. Láskavosť, citlivosť, harmónia, úprimnosť a potreba žiť pre druhého sú na prvom mieste u neho v rebríčku hodnôt a sami týmito vlastnosťami disponujú. Jeho partner musí bezpodmienečne milovať rodinu, deti  a zvieratá.

Dosť často však padne do omylu, pretože je dosť naivný. S láskavosťou a citlivosťou ruka v ruke väčšinou ide aj naivita. Jeho mierna a láskavá povaha nedokáže rozoznať plané sľuby typu „navždy“  od skutočnosti. Nevhodného partnera si zúfalo snaží udržať, dopláca na to jeho vnútorný pokoj a vlastná dôstojnosť. Nemá veľa sebadôvery a pritom môže byť šikovný a krásny. Vinu za stroskotanie vzťahu dáva sebe, strpí, aby sa k nemu partner zle správal, a dosť ťažko sa z tohto bludného kruhu dostáva. Aby si vytvoril konečne vedomie vlastnej dôstojnosti a ceny, musí prejsť nejednou ťažkou skúškou, a mnohokrát aj odbornou pomocou.

V milostnom vzťahu je vynikajúci partner, ohľaduplný a láskavý. V kritických situáciách života dokáže prejaviť obrovskú silu a pre tých, ktorých miluje, je ochotný urobiť čokoľvek. Má obrovskú potrebu lásku dávať aj prijímať, svoju silu čerpá z rodiny, má dobré vzťahy s rodičmi, príbuznými, robí všetko preto, aby rodinu spájal, zmieroval, nestrpí žiadne rodinné spory. Keď aj k nejakému sporu v rodine dôjde, všemožne sa bude snažiť ho urovnať. Miluje pokoj a pohodu, takže nikdy nebude tolerovať rozpory. Osoba so šestkou je rodený učiteľ, má vrodenú lásku k deťom, zvieratám a tieto vlastnosti ho predurčujú na profesijnú dráhu, v ktorej môže tieto vlastnosti využiť. Mnohokrát sa venuje verejným činnostiam s deťmi, juniormi, charite. Má dobrý odhad na ceny umeleckých diel a starožitností,  je vysoko tvorivý typ.

 

Farby: zeleno-modrá, fialová, tyrkysová

Kameň: smaragd, ametyst, tyrkys