Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 2. - DRUŽNOSŤ

29. 3. 2011
 
V kontraste s jednotkou, človek narodený 2. deň v mesiaci potrebuje spoločnosť. Teší ho, keď má niekoho na blízku a keď musí tráviť veľa času osamote, začne mu byť clivo. Sebaisto sa pustiť do nových príležitostí dokáže len s podporou partnera. Podstata dvojky je nesebeckosť a oddanosť. Zriedka nájdete osobu narodenú v tento deň, ktorá by pracovala len pre seba. Čokoľvek bude robiť v živote, nebude to robiť len pre svoje uspokojenie, ale pre svoju rodinu a pre tých, ktorí sú pre neho dôležití.
Je to človek láskavý, intuitívny, s každým dobre vychádza, niekedy to však nie je dobré, pretože je ho ľahké zraniť a často sa nechá zmietnuť svojimi pocitmi. Na každú situáciu sa pozerá z oboch strán, snaží sa chápať stanovisko druhého, ešte predtým, než bude myslieť na seba. Mnohokrát to vyzerá ako slabosť, ale je to jeho potreba, aby sa uistil o tom, že ľudia, na ktorých mu záleží sú šťastní.  Vzťah k druhému pre neho znamená všetko, a bez spriaznenej duše sa mu ťažko žije.
Nebýva dobrým vodcom, má však vynikajúce diplomatické schopnosti. Drží sa rád nablízku svojej rodiny, v živote potrebuje partnera, ktorý tieto družné vlastnosti ocení.
Negatívum dvojky je veľká nerozhodnosť, hlavne v emocionálnych záležitostiach, až mu z toho môže byť fyzicky zle. Jeho pohoda je natoľko závislá na druhých, že nič nerobí na vlastnú päsť a nedokáže byť dlhší čas sám.

Negatívum dvojky sa prejavuje ako emocionálne vydieranie. Psychicky dokáže tlačiť na city druhého, aby ním mohol manipulovať. Mnohokrát si svoju absolútne nulovú sebadôveru schováva za kopu nahromadeného majetku.

Farby: zelená, biela, krémová, vyhýbať sa čiernej, ryšavej a purpurovej

kameň: perly, mesačný kameň, jadeit a všetky svetlozelené kamene