Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 5. - VNÍMAVOSŤ

29. 3. 2011
 
Človek narodený piaty deň v mesiaci je vždy otvorený všetkým zážitkom, pravdám, pokroku, zmenám a neznáša keď ho ktokoľvek obmedzuje. Nemá rád, keď mu niekto do všetkého „kecá“ čo a ako má robiť. Keď mu začnete rozkazovať, oplatí vám to úplnou ignoráciou, alebo vám bude robiť napriek. Priamo vám povie, čo si myslí a nenaletí nikomu na nejaké „rečičky“.
Rád je sám sebe pánom, rád rozkazuje a určite nikomu nedovolí, aby mu organizoval život. Má široký okruh záujmov, vždy si ochotne vypočuje vaše nápady. Pokiaľ ho zaujme nejaký váš nápad, alebo názor a považuje ho za lepší ako svoj, je ochotný tento názor prijať a prispôsobiť sa. Závisí od vás, ako mu „návrh“ podáte, podľa toho si vás zaradí, či vás bude brať vážne. Najlepšie je jednať s ním ako rovný s rovným, nikdy nie nadradene.
Je myšlienkovo a mentálne veľmi obratný.
Vo vzťahu potrebuje dostatok priestoru a určite sa vzbúri, keď ho bude niekto obmedzovať. Nebude nikdy vychádzať s osobami, ktoré sú príliš oddané a majetnícke. Váži si len toho, kto vie čo chce, vie kto je, nemá problémy so sebauplatnením a je nezávislý. Pojem navždy mu nič nehovorí, pretože jeho život je plný zmien, je sním však veľa zábavy. Je veľmi očarujúci, s obrovským zmyslom pre humor, ukáže vám život z pohľadov, na ktoré ste predtým ani nepomysleli.
Negatívna päťka, je osoba, ktorá si až neuroticky stráži svoju slobodu a odmieta sa v čomkoľvek angažovať. Mnohokrát je z neho podvodník, alebo notorický klamár, náladový, nedotklivý a život s ním je ťažký.
 
Farby: biela, sivá, lesklé ale nie tmavé farby
Kameň: striebro, platina, diamant