Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 9. - ROZVÁŽNOSŤ

27. 4. 2011

Osoba narodená 9-eho dňa v mesiaci sa vyznačuje vysokou citlivosťou. Jeho najdôležitejšou vlastnosťou je schopnosť povedať pravdu, tak ako ju sám vidí, najprv si však musí celú vec premyslieť. Práve preto je rozvážnosť heslo pre deviatku.

Mnohé deviatky dokážu veci povedať na rovinu a verejne vysloviť svoje názory. Deviatka je skvelý  učiteľ a presvedčivý hovorca.

Je to však aj najkomplikovanejšie číslo, väčšinou má v sebe toho viac, než to navonok vyzerá. Je veľmi spoľahlivý, väčšinou si svoje priateľské a iné vzťahy dlho udržiavajú. Nemusí sa s nimi stretávať ani písať, ale keď sa po dlhšom čase stretnú, zmizne vzdialenosť a čas a priateľstvo akoby pokračovalo plynul ďalej. Priateľstvo pre nich v živote znamená veľa.  Väčšinou je to dosť vážny typ, možno sem tam si zažartuje, má úžasnú schopnosť sledovať všetko, čo sa deje, čo sa povie, a potom si z toho poskladá svoje odpovede. Zamýšľa sa a hľadá zmysel života, pokiaľ bude žiť, vždy bude hľadať odpovede a pravdy. Občas si robí zbytočné starosti  zo všeličoho, ale predovšetkým preto, lebo je to premýšľavá osoba, ktorá rada trávi čas osamote so svojimi myšlienkami.

Možno sa zdá, že je to úplne nudná osoba, to však nie je pravda. Je to veľmi charakterná osoba s takým „suchým“ humorom. Nemôže za to, pretože stále premýšľa a premýšľa. Každý deň potrebuje chvíľočku pre seba, keď si v kľude môže prejsť v hlave všetky denné udalosti. Pokiaľ si viac dní za sebou nedopraje takúto siestu, bude spať nepokojne, v duchu si všetko bude dokola omieľať a potom ráno bude vyzerať akoby nespal minimálne rok J

Problém devinky je aj jeho prílišná zodpovednosť, všetko berie príliš vážne, všetky starosti okolo seba a potom si nevie nájsť ani chvíľku času na svoju každodennú siestu. Človek narodený deviateho v mesiaci nevyhnutne potrebuje každodennú chvíľku samoty, je to pre neho každodenný liek.

Po rozhovore s ním sa človek cíti uvoľnene, môže sa mu vyspovedať, vyrozprávať svoj životný príbeh. Deviatka dokáže vypočuť, vždy si nájde čas pre druhých a keď vie, tak pomôže dobrou radou.

Negatívna deviatka berie veci až prehnane vážne, zbytočne sa kvôli všetkému strachuje, predstavuje si katastrofické scenáre a úplne stratí zmysel pre humor.

Deviatka je vo vzťahu chápavý a milujúci partner, komunikácia je pre neho veľmi dôležitá. Mnohokrát ho druhí zneužívajú, priťahuje ľudí s citovými problémami, ktorí sa v sebe nevyznajú a dúfajú, že u neho nájdu odpoveď. Naberie na seba príliš veľa zodpovednosti a až po dlhšom čase sa naučí šetriť svoje zdroje energie pre svoju rodinu. Ke´d sa to naučí, všetko bude v poriadku.

 

Farba: karmínová, ryšavá, všetky odtiene ružovej

Kameň: rubín, granát, krveľ