Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 10.- SILA CHARAKTERU

27. 4. 2011

V dvojciferných číslach musíme brať do úvahy vplyv obidvoch čísiel a aj vplyv ich súčtu na charakter osoby. Je dobré prečítať si charakteristiku obidvoch čísiel a aj súčtového čísla.

Desať sa skladá z jednotky a nuly. Nula dodáva osobe narodenej v tento deň hĺbku jeho charakteru, preto je takýto človek emocionálne veľmi silný.

Veľa desiatok zápasí v detstve s určitými problémami, buď fyzickými, emocionálnymi, ktorých výsledkom je často odlúčenie od rodiny. Aj keď žiadne problémy v detstve nemal, napriek tom u má človek narodený v tento deň dosť často pocit izolácie, bez akéhokoľvek dôvodu. To ho naučí sebestačnosti a nezávislosti a to mu dodáva emocionálnu silu.

V milostných vzťahoch je tiež silná osoba, vždy povie čo si myslí, keď má pocit, že to ta má byť. Do vzťahu prináša stabilitu, je to pracovitý a zásadový človek , nepodlieha všelijakým  náladám, pokiaľ ho nikto nevytočí. Dlho znesie všeličo, ale keď ho to prestane baviť, poriadne si to s vami vybaví  a pri jeho chytrosti a inteligencii budete mať čo robiť, aby ste sa ubránili.

Nezávislosť jednotky sa u neho prejavuje veľmi silno, vždy je však do určitej miery rezervovaný. Má málo priateľov, ale tých si veľmi váži. Často pôsobí povýšeneckým dojmom a to mnohokrát odrádza od pokusu spriateliť sa s ním. 

Svoje súkromie si veľmi stráži, nikdy nepreberá svoje problémy s inými. Jeho priatelia dokonca mnohokrát ani netušia, že má obrovské problémy. Spolieha sa predovšetkým na seba, na svoju sebestačnosť, ale voči problémom svojich priateľov je veľmi citlivý, vždy si ich ochotne vypočuje a rád pomôže.

Pre uzavretosť je mu ťažké porozumieť, ale porozumenie a pomoc od druhých si veľmi cení.

Negatívne desiny dokážu až tak veľmi skrývať svoje problémy, že jeho najbližší to zbadajú až vo chvíli, keď je už neskoro. Jeho obrovská hrdosť mu bráni požiadať o pomoc a dosť často sa stáva, že radšej bude piť, alebo si vypestuje závislosť na nejakých sedatívach, než aby si existenciu svojho problému priznal.

 

Farby: zlatá, žltá, bronzová, okrová, hnedá – teplé tóny

Kamene: všetky uvedených farieb, topás, žltý diamant