Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 11. - CITLIVOSŤ

27. 4. 2011

Jedenástka sa skladá z dvoch jednotiek, ktoré môžu občas stáť proti sebe a takémuto človeku je ťažké porozumieť. Mnohokrát nechtiac vyvolá kopec nedorozumení. Je to osoba, neistá sama sebou, nevie čo od života chce, takže ho druhý asi ťažko pochopí. A toto ho mnohokrát frustruje.

Je hlboko senzitívny človek a to sa môže prejaviť buď značnou otvorenosťou, alebo večnou zasnívanosťou, akoby ani nebol z tohto sveta. Dosť veľa ľudí s týmto dňom narodenia sú umelci, ktorí vedia do svojich diel vložiť svoje snívanie. Bez milujúceho partnera je však táto osoba stratená, všetky úspechy, ktoré dosiahne nemajú pre ňu cenu, keď ich nemôže zdieľať s milovaným partnerom.

Od jedenástky nečakajte priamu odpoveď na otázku, hlavne keď sa týka jeho citov. Vo svojich citoch vôbec nemá jasno, potrebuje čas na to aby sám sebe porozumel a až potom sa vie vyjadriť. Pokiaľ budete od neho žiadať viac, než je schopný v tej danej chvíli dať, tak sa stiahne do svoje ulity a nikdy sa nič od neho nedozviete. Treba ho nechať na pokoji, nech sa sám rozhodne. Nikdy nikomu vedome neublíži, vždy sa riadi svojimi hlbokými citmi k iným, ale je mu ľahké ublížiť.

Je zaujímavé, že mnoho jedenástiek veľa vydrží, pretože dokážu byť k sebe prísni. Vďaka vplyvu súčtovej dvojky /11=1+1=2/  vie byť dobrý diplomat, v zásade si potrpí na pokoj a mier, hlavne v partnerskom vzťahu, pretože vzťah pre neho znamená najvyššiu hodnotu.

Negatívna jedenástka je veľmi jedovatá a sarkastická, pre neho je najlepšia obrana útok a dokáže poriadne uraziť slovom.

 

Farby: zelená, biela, krémová, vyhýbať sa čiernej, ryšavej a purpurovej

Kamene: perly, mesačný kameň, jadeit a všetky svetlozelené kamene