Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 18. - ZODPOVEDNOSŤ

27. 4. 2011

Osoba narodená v tento deň je kombinácia silnej mentálnej energie, nezávislosti, zdatnosti a silnej zodpovednej osobnosti. Má v sebe vibrácie silných energií, vyžaduje si to však veľa vnútornej sily a odhodlanosti udržať ich v rovnováhe. Preto býva tento človek veľmi nedotklivý, rýchlo sa nahnevá a ani sám nevie prečo. Často trpí nespavosťou  nervozitou, pretože tieto silné energie ním lomcujú. Mnohokrát sa to prejaví nejakými alergiami. Veľmi mu pomôže, keď sa naučí relaxačné cvičenia, ktoré sa stanú jeho každodennou rutinou.

Myseľ tohto človeka je ustavične nepokojná, stále baží po múdrosti a pravde. Stále hľadá príležitosti, kde by mohol ventilovať svoje energie, čím by zamestnal svoju ustavične pracujúcu myseľ, ktorá večne analyzuje. Nezáleží na tom, aká bude oblasť jeho záujmov, musí však neustále niečo robiť, zamestnať svoju myseľ. Mnohokrát dá prednosť nejakej duševnej činnosti pred spánkom a veľa ľudí narodených v tento deň má celoživotný problém so spánkom. Je dna z vecí, ktorú totálne neznáša je nuda.

Zmysel pre humor moc nemá, skôr si ho počas života vypestuje, hlavne keď je medzi ľuďmi, ktorí humorom priam oplývajú. Keď sa však ocitne v dobrej spoločnosti, kde to srší humorom, dokáže všetkých rozosmiať tak, že sa tomu sám čuduje a sú z neho všetci hotoví.

Človek narodený v tento deň sa rád stará o druhých, ochraňuje ich, vždy pomôže zo svojich všetkých síl. Dokáže svoje duchovné myšlienky podávať druhým, vždy sa k nemu budú ťahať ľudia, ktorí potrebujú radu a pomoc. To mu však niekedy je až na škodu, pretože nedokáže odmietnuť nikoho a ustavičné problémy druhých ho môžu vyčerpať. Má sklony príliš sa zaplietať do svojich citových drám a občas je jeho život melodramatickejší ako telenovela.

V milostnom vzťahu je vášnivý, hlboko citlivý partner. Od milostného vzťahu vyžaduje veľa, ale je schopný veľa dať. Úprimný, vysoko zásadový človek, ktorý vyžaduje od svojho partnera úplnú vernosť. Povrchné vzťahy ho nelákajú, usiluje sa o dokonalosť a kladie dôraz na poctivé a úprimné porozumenie.

Negatívna osemnástka je veľmi náladová, žiarlivá osoba, s ktorou je ťažké žiť. Takýto človek chce vedieť všetko, čo sa kde čo i len pohne a často svojho partnera podozrieva, že ho za jeho chrbtom podvádza.

 

Farby: karmínová, ryšavá, všetky odtiene ružovej

Kamene: rubín, granát, krveľ