Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 19. - SPOLUÚČASŤ

27. 4. 2011

Človek narodený v tento deň patrí medzi malú skupinku tých, ktorým je veľmi ťažké porozumieť. Vplyvom jednotky je nezávislý a ctižiadostivý a sústredí sa len na seba. Deviatka dáva zodpovednosť, pochopenie, nezištnosť  a múdrosť.

Vysoká hladina mentálnej energie mu v živote pomôže v tom, aby sa vyrovnal so všetkým, čo ho v živote stretne, pokiaľ bude jednať konštruktívne, inak z neho bude nevyrovnaný jedinec. Je nesmierne nezávislý, bohužiaľ táto nezávislosť je často spojená s pocitom izolácie a samoty. 

Slovíčko spoluúčasť je pre neho celoživotné heslo. Je to múdra, chápavá, trpezlivá osoba, je z nej dobrý učiteľ. Ľudia ho často žiadajú o pomoc a on ku všetkému pristupuje zodpovedne. Je v ňom niečo inštinktívne, čo vyvoláva v druhých jeho dôveru. Najvýznamnejším a najvhodnejším poslaním pre devätnástku je pomoc druhým a i keď si nevyberie povolanie tohto druhu, aj tak budú za ním chodiť ľudia o pomoc a radu. Pomoc druhým má pre neho zaujímavý efekt, povznesie sa nad svoje problémy a tak sa učí lepšie porozumieť sebe. To mu umožňuje obrovský rozvoj svojej vlastnej osobnosti.

Vo svojich vzťahoch je veľmi oddaný, urobí všetko preto, aby uspokojil potreby všetkých blízkych, aby porozumel problémom svojho partnera. Keď sa dopustí nejakej chyby, urobí všetko preto, aby ju napravil. Pre tých, na ktorých mu najviac v živote záleží, spraví všetko, ochraňuje ich a je schopný zabiť, keby im niekto vedome ublížil. Je mimoriadne trpezlivý, ale sú veci, ktoré ho dokážu poriadne rozhnevať. Neznesie aby ste ho niekto ignoroval, klamal, či zneužíval, alebo akýmkoľvek spôsobom ohrozil jeho nezávislosť. Keď sa niečo takéto stane, radšej sa mu vyhnite, pretože budete mať príležitosť „užiť“ si jeho búrlivý hnev.

Negatívna devätnástka je veľmi nebezpečná sila, s ktorou treba počítať. Je náladový, panovačný, žiarlivý, hlúpy, anarchista, samovrah a hotový neurotik.

 

Farby: zlatá, žltá, bronzová, okrová, hnedá – teplé tóny

Kamene: všetky uvedených farieb, topás, žltý diamant