Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 20 - INTUÍCIA

2. 5. 2011

 

Je to prvý deň v mesiaci, ktorý sa začína dvojkou. Dvojka v primárnom postavení dáva ľuďom ľudskosť, citlivosť a jemnosť povahy. Zároveň však veľmi nízku odolnosť voči stresu.

Povaha človeka narodeného v tento deň je veľmi jemná, krehká, stres mu môže ľahko ublížiť. Dvadsiatka veľmi ťažko znáša stresové situácie, mnohokrát na ne reaguje fyzickou slabosťou, alebo nevoľnosťou, alebo prudkým hnevom. Niekedy všetkým naraz J . Pokiaľ ho obídu stresové situácie, je to človek láskavý, oddaný, stačí však málinko a už stratí sebaovládanie a vie sa poriadne rozčúliť.

Vodcovské vlastnosti sú jeho slabou stránkou. Keď sa aj ocitne v takejto pozícii, musí mať aspoň vodcovské životné číslo/ 1,5,8/, aby zvládol toto zodpovedné postavenie. Je to skôr zodpovedná pravá ruka šéfa. Jeho ďalšou slabou stránkou je nerozhodnosť, hlavne keď sa jedná o citové záležitosti. Má výborne vyvinutú intuíciu, o to slabšiu pamäť.

Neznáša samotu, spoločnosť druhého je pre neho životnou prioritou. Cíti sa o mnoho šťastnejší a vyrovnanejší, keď nájde oporu vo vzťahu s partnerom, s ktorým bude zdieľať svoj život.  Má veľkú potrebu harmónie, pokoja, spolupráce a najväčšia je jeho potreba lásky a blízkej spoločnosti spriaznenej duše. 

Určite sa úplne nájde v  povolaní, kde môže využiť svoje intuitívne a zvláštne liečivé schopnosti pre pomoc druhým. Dokáže sa vynájsť vo všetkých oblastiach, v ktorých sa bude cítiť užitočný, vždy však potrebuje uznanie a podporu druhých, pretože má oslabenú sebadôveru. Pokiaľ bude nedocenený, začne pochybovať o svojich schopnostiach, preto mu každý deň doprajte aspoň malinký prejav uznania. Je to pre neho ako pohladenie po duši.

Milostný vzťah je pre neho životne dôležitý, je ochotný vložiť do neho viac úsilia a času ako hocikto iný a dokáže to s úplnou samozrejmosťou. Je chápavý, trpezlivý, dokáže úplne splynúť s tým, koho miluje, vycítiť jeho potreby. Patrí medzi úplne malú skupinku tých, ktorí dokážu tráviť s partnerom 24 hodín denne, 7 dní v týždni v úplnej harmónii. Občas dokáže byť prchký a zlostný, netreba si však jeho výčitky brať k srdcu, pretože to nikdy nemyslí úplne vážne, je len ľahké ho vyviesť z miery.

 

Farby: zelená, biela, krémová, vyhýbať sa čiernej, ryšavej a purpurovej

Kamene: perly, mesačný kameň, jadeit a všetky svetlozelené kamene