Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narodenia 28 - ROZPORNOSŤ

2. 5. 2011

Osoba narodená v tento deň má v sebe vnútorný konflikt. Jedna časť povahy túži po životnom partnerovi a druhá časť má potrebu osamostatniť sa a žiť pre seba. Obidve čísla dávajú dokopy jednotku, nespútanú a nezávislú, ktorá neznáša žiadne obmedzenia.

Kdekoľvek sa objaví dvojka, nájdeme človeka citlivého, na situácie emocionálne reagujúceho. A keď je dvojka primárna, tak sa citlivosť zosilní. Takýmto ľuďom trvá značnú časť života, kým sa naučia  najprv sa nad vecou zamyslieť a potom reagovať.

Partnerský vzťah je pre túto osobu veľmi dôležitý a bez životného partnera nevie existovať. Avšak silný vplyv súčtovej jednotky jej dodáva túžbu po nezávislosti. Je to človek, ktorý v núdzovej situácii dokáže žiť sám, ale len keď musí. Mnohokrát vplyv jednotky jej dáva pocit osamelosti.

Osoba s číslom 28 má obrovský zmysel pre humor, ale dokáže byť nesmierne tvrdohlavá. K ničomu na svete sa nenechá prinútiť a najhoršie čo jej môžete spraviť, keď ju začnete obmedzovať a nútiť k tomu, aby ste si vybrali medzi vami a svojimi záujmami. Jej záujmy sú pre ňu veľmi dôležité. Rada má všetko pod kontrolou a rada o všetkom rozhoduje.

Vo svojej podstate je dobráčisko. Stresové situácie sa ho hlboko dotýkajú, keď sa však cíti ohrozený, dokáže za seba bojovať. Nenechá sa nikým zastrašiť, nebojí sa vystúpiť na obranu svojich práv ani práv druhých a nevzdá sa dovtedy, kým nebude mať pocit, že sa všetko spravodlivo vyriešilo. Samozrejme, že dokáže reagovať poriadne impulzívne, takže sa musí naučiť vyvažovať svoju energiu a ventilovať konštruktívnym spôsobom.

Veľmi rád pomáha druhým, mnohokrát má aj povolanie spojené s pomocou. 28-ky sú dobré zdravotné sestry.

V milostnom vzťahu je dvadsaťosmička  nežná a milujúca. Veľký význam má pre ňu  komunikácia, i keď ťažko vyjadruje svoje hlboké pocity. Nebude vám vyznávať lásku od rána do večera nikdy, budete si musieť vystačiť s tým, že voľakedy dávno ste to od nej počuli a platí to stále.   

Negatívna 28 – ka vie byť poriadne agresívna. Osmička v dátume často znamená, že táto osoba nosí v sebe nejaké bolesti z detstva. Musí si dať pozor, aby v sebe tento hnev dlho nenosila, pretože vo svojom citovom a partnerskom živote bude mať problémy.

 

Farby: zlatá, bronzová, okrová, hnedá, teplé tóny

Kamene: všetky uvedených farieb, topás, žltý diamant